tel: +420 602 284 453
morstadt@tydeniky.cz

Ing. Jiří Morštadt: Mám ke svému rodnému městu vřelý vztah

Politické hnutí Severočeši – Ústí nad Labem postavilo do čela své kandidátky do říjnových komunálních voleb Ing. Jiřího Morštadta. V rozhovoru odpovídá na to, jaká byla jeho očekávání při prvním vstupu do politiky před čtyřmi lety a jaké zkušenosti má dnes, kdy se o pozici zastupitele uchází znovu.

V komunální politice už nejste nováčkem. Proč kandidujete znovu?

Protože je spousta věcí, které je ještě třeba v krajském městě posunout tak, aby se stalo skutečnou moderní metropolí. Jako stávající předseda Finančního výboru Zastupitelstva Ústí nad Labem dobře vím, že nás, všechny jeho obyvatele, čeká náročné období, ve kterém budeme muset postupně splácet dluhy a úvěry, jež si předchozí vedení nabralo u peněžních ústavů a dodavatelů staveb. A to vůbec nebude jednoduché.

S jakým cílem a proč v „dresu“ hnutí Severočeši-Ústí nad Labem?

Dres ani barvy neměním. Hnutí Severočeši.cz získalo v minulém období podporu u voličů zejména tím, že deklarovalo svoji připravenost, zabránit zlodějnám. V tomto duchu velmi dobře pracují naši senátoři Alena Dernerová a Jaroslav Doubrava a do podpory zájmů regionu se zapojili také nově zvolení poslanci PČR Bronislav Schwarz a Vlastimil Vozka. V tomto trendu bychom rádi pokračovali i na komunální úrovni v jednotlivých obvodech i na magistrátu Ústí nad Labem. Voliči se na nás nadále s důvěrou obracejí s novými podněty a problémy a věří, že je dokážeme vyřešit. Proto jsem rád, že se nám do letošních komunálních voleb podařilo získat mnoho zkušených kandidátů, kteří jsou připraveni pracovat ve prospěch města a jeho obyvatel.

Jaké vlastnosti by měl mít, podle vašeho názoru, komunální politik?

Dobrou znalost současného stavu a na jejím základě dobře vypracovaný dlouhodobý plán rozvoje města. Nutné je obnovit bezprostřední komunikaci s občany, naslouchat jim a vědět, co je trápí a jak to řešit. Komunální politik by rovněž měl mít nadregionální rozhled, snažit se přivést do města významné investory a tím podpořit vznik nových pracovních míst. Měl by také umět přenést osvědčené projekty a jejich realizaci odjinud.

Co pro vás znamená Ústí nad Labem?

V Ústí nad Labem jsem se narodil nejen já, ale i můj otec a dědeček. Prožil jsem tady opravdová klukovská přátelství i první lásky. Žiji tady, mám zde hodně skvělých přátel, podnikám tu, odvádím daně, založil jsem projekt Metropol pomáhá, protože mi na rodném městě a jeho obyvatelích záleží. Zkrátka mám k Ústí nad Labem vřelý, srdeční vztah. Vážím si jeho historie, vnímám přítomnost a věřím ve světlou budoucnost.

Kde vidíte krajskou metropoli za čtyři roky?

Jako prosperující, bezpečné, univerzitní, kulturní, společenské, sportovní a přátelské centrum Ústeckého kraje s nízkou mírou nezaměstnanosti a zadluženosti.